Naši članovi sudjelovali na Međunarodnoj izložbi fotografija „Travel and Emotions“ u organizaciji FIJET Slovakia

U organizaciji  FIJET  Slovačke svečano je  otvorena peta međunarodna izložba fotografija pod nazivom „Travel and Emotions“. Otvorenje je tradicionalno upriličeno 22.lipnja o.g. u  poznatim toplicama „Balnea Esplanade“ u Pieštanyu.

Ovogodišnja tema posvećena  je fotografskim  trenucima  iz prirode, životnih trenutaka lokalnog stanovništva, susretu s kulturom drugačijom od vlastite.

Međunarodni žiri, predvođen dr. sc. Marián Pauer ESFIAP, odabrao je 55 fotografija autora iz Austrije, Belgije, Bugarske, Češke, Hrvatske, Kanade, Mađarske i Slovačke koje  su predstavljene na  izložbi u Pleštany.  Član  žirija je također i član naše udruge  Voljen Grbac. 

Ponosni  smo na  naše članove  Slobodana Kadića, Danijela Koletića i  Juru Divića čije su fotografije odabrane za izložbu.

Članovi  naše udruge  od početka sudjeluju  na  međunarodnim  izložbama Fijet Slovačka.  Prošle godine  nagrađene su fotografije naših  članova, Jurice Galića Juke i  Slobodana Kadića. 

Organizatori ovogodišnje izložbe  istaknuli su  da je većina fotografija donijela novinarske emotivne  poruke iz života lokalnog stanovništva različitih zemalja. 

Ovogodišnji nagrađeni  novinari su  Rudolf Bihary iz  Slovačke, Karel Meuleman iz Belgije, Radoslav Sviretsov iz  Bugarske, Katarína Lišková iz  Slovačke. Dodijeljena je specijalna nagrada za djecu i tinejdžere  Jergušu Poláku iz Slovačke

Izložbu je  otvorio Gradonačelnik Piešťanyja Peter Jančovič. Izvršna direktorica glavnog partnera izložbe KOCR Region of Experiences Agáta Mikulová zahvalila se  Fijetu Slovačka  za organizaciju  novinarskog putovanja  nagrađenih novinara,te  dodatnoj mogućnosti promocije regije Trnava.

Predsjednica FIJET SLOVAKIA Ľudmila Novacká naglasila je da se izložba tradicionalno  održava u Piešťanyju, poznatim toplicama okruženim prirodom, idealnim mjestom gdje fotografi mogu pokazati vještine fotografiranja.

Izložba će biti  organizirana u  listopadu u Bugarskoj,  te u prosincu u  Visokim Tatrama u Češkoj.

Čestitamo  svim dobitnicima nagrada, kao i  svim  novinarima u čijim će fotografijama uživati posjetitelji izložbi   u  Slovačkoj, kao i u  Bugarskoj i Češkoj.

Fotografije: FIJET Slovakia

0 Shares:
You May Also Like