Naši članovi nagrađeni na međunarodnoj izložbi u Slovačkoj

Travel and Emotions

Dana 28. lipnja 2022. u organizaciji  Fijet  Slovačka  otvorena je još jedna (4. po redu) međunarodna  izložba  fotografija pod nazivom „Travel and  Emotions“, kojom fotografi, novinari i pisci izražavju svoje emocije s putovanja.Kao  i svih prethodnih godina, domaćin je grad Pleštany,a ovogodišnja izložba otvorena je u lječilišnom centru Balnea Esplanade.

Na  otvoreni poziv Fijet Slovačka, autori iz 12 zemalja (Austrija, Belgija, Bugarska, Burkina Faso, Kanada, Češka, Hrvatska, Cipar, Mađarska, Rumunjska, Slovačka, UK, Ukrajina) sudjelovali su na natječaju „Život nije crno-bijeli”, poslavši ukupno 213 fotografija. Međunarodni žiri, predvođen kustosom izložbe, fotografom, novinarom i književnikom Mariánom Pauerom, ocjenjivao je fotografije u dvije kategorije: set fotografija i zasebnu fotografije, izabravši  54 fotografije za izložbu.

Voljen Grbac predstavljao je FIJET u međunarodnom žiriju, a također je sudjelovao na izložbi u Plestanyju.

Ovogodišnji  dobitnici nagrada po kategorijama  su:

Pojedinačna fotografija: 

Prva nagrada: Ivan Kenéz, SR: Tatra impresije 

Ciklus fotografija: 

Prva nagrada: Juka Jurica Galić, Hrvatska: Ribar 

Ciklus fotografija: 

Druga nagrada: Ingrid Žalneva, Austrija: Igra 

Treća  nagrada:Juka Jurica Galić, Hrvatska: Mars (Mars) 

Pojedinačne fotografije: 

Druga  nagrada Slobodan Kadić, Hrvatska: Zid nam je svjedok, Jeruzalem; Izrael (Zid je naš svjedok; Jeruzalem, Izrael) 

Treća nagrada: Katarína Lišková, SR: Afrika je napravila nogomet 

Posebna priznanja za fotografije:

Vukovar, Hotel DUNAV (Vukovar, Hotel Dunaj) – Autor: Peter Leginský, SR, 

Katedrala Svete Barbare (Crkva Svete Barbare) – Autor: Tomáš Helísek,

FIJET SLOVAČKA je prethodnih godina izlagao  fotografije u inozemstvu:

Druga po redu  izložba u Budimpešti, 

Treća  izložba je bila planirana u Kuvajtu, ali  zaustavljena zbog pandemij. Dio  fotografija predstavljeno  je na manifestaciji „Dan Europe“ u Kuwaitu, u organizaciji  Slovačkog Veleposlanstva Slovačke. 

Ovogodišnje izložbe planiraju se održati u listopadu u Beču i slovačkom Popradu (Visoke Tatre).

Naša Udruga posebno je ponosna na nagrade, koje su osvojili naši članovi  Jurica Galić Juka  i Slobodan  Kadić, na čemu  im čestitamo.

0 Shares:
You May Also Like